ˆ

Gmina Lubrza

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Opis Gminy

Data wprowadzenia informacji do BIP: 2003-11-26 09:00:13

Akapit nr 1 - brak tytułu

GMINA LUBRZA Gmina Lubrza leży w centralnej części woj. lubuskiego. Od wschodu graniczy z gminą Świebodzin, od zachodu z gminą Skąpe. Jej północne krańce wyznacza granica z sąsiednią gminą Międzyrzecz. Gmina położona jest w pobliżu trasy nr 2 Berlin - Warszawa, w odległości ok. 70 km od granicy z Niemcami. Rozciąga się na ok. 17 km z północy na południe oraz ok. 8 km ze wschodu na zachód. Powierzchnia gminy wynosi 12 228 ha, z czego aż 46,3% zajmują tereny leśne. Użytki rolne stanowią 39% jej całkowitej powierzchni, wśród których zdecydowanie dominują grunty orne. Ludność gminy w liczbie ok. 3,4 tysięcy osób skupia się w 20 osadach, wśród których największą jest wieś Lubrza licząca blisko 900 mieszkańców. Stosunkowo duża powierzchnia gminy przy niewielkiej liczbie ludności stanowi o nieznacznej gęstości zaludnienia.
Gmina Lubrza położona jest w centrum Ziemi Lubuskiej, krainy pełnej lasów i jezior, stanowi więc rejon idealny dla turystów i osób szukających wypoczynku. Niezależnie od znanych wczasowiczom miejsc, jak np. jezioro Niesłysz, na jej terenie można odnaleźć zakątki równie piękne i jednocześnie mało uczęszczane. Są tu atrakcyjne plaże i jeziora (na terenie gminy znajduje się 11 zbiorników wodnych) doskonale nadające się do kąpieli i uprawiania sportów wodnych, lasy pełne jagód i grzybów, liczne zabytki, a przede wszystkim - czyste, zdrowe powietrze. Władze gminne czynią wszystko, aby ułatwić i uatrakcyjnić pobyt przebywającym gościom. Dodatkowym atutem regionu jest łatwy dojazd (bliskość ważnych szlaków komunikacyjnych). Wszystko powoduje, że gminę Lubrza można uznać za jeden z najbardziej interesujących turystycznie terenów w województwie lubuskim.
 
Pod adresem http://www.wkraj.pl/index.php?page=vr&start=61514 dostępna jest również wirtualna wycieczka po Gminie Lubrza.

 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Gmina Lubrza
Osoba, która wytworzyla informację: e-bip Data wytworzenia informacji: 2003-11-26 09:00:13
Osoba, która odpowiada za treść: e-bip Data wprowadzenia do BIP 2003-11-26 09:00:13
Wprowadził informację do BIP: Katarzyna Przewłocka Data udostępnienia informacji: 2003-11-26 09:00:29
Osoba, która zmieniła informację: Rafał Piechocki Data ostatniej zmiany: 2012-08-10 07:48:23
Artykuł był wyświetlony: 86288 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Gminy w Lubrzy
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu